Vajon mit kellene és hogyan használni?
A hajra kenhető, pakolható, fújható kiegészítők áradatában nem könnyű kiválasztani a hosszú, göndör, vagy hullámos hajnak leginkább megfelelő terméket. Pedig a formázás is igen fontos szerepet játszik a haj állapotában.
|
Hogyan érhetjük el a természetes, hullámos hatást dauerolás nélkül? Minden a terméktől függ. Amit sokan nem tudnak, az az, hogy az emberi hajszál mikroszerkezetében mindig található egyfajta hullám. Kezdetnek nem kell mást tenni, mint táplálni ezt a hullámot a megfelelő samponnal, kondicionálóval és hajpakolással. Ha ez megvan, akkor jöhet a minőségi kiegészítő, ami szintén ápolja a hajat.
Nagyon fontos, hogy hosszú, göndör hajra kizárólag habot használjunk! Sok nő ki nem állhatja hajának természetes esését, mert kócosnak, rendetlennek mutatkozik, és gyakran betöredezik a vége. Ahogy a barátnőm mondja: „összeugrik a göndörsége", amely mindenképpen elkerülendő. A hab használatával viszont puhává és természetesen hullámossá tehetjük frizuránkat.
Először mossuk meg hajunkat a speciálisan hullámos hajra való samponnal. Ha szükséges, esetenként használjunk kondícionáló hajpakolást, egészen a tövekig. A szárítás után jöhet a formázás. A magam részéről csak akkor kezdem formázni a hajam, ha már teljesen megszáradt. Általában nem használok hajszárítót, mert ez túl bodrossá és széttartóvá teszi a hajam. Persze ha sietek, a hajszárító elkerülhetetlen.
A következő lépés, a hab felvitele a hajra. Hajunk minőségétől függően, pumpáljunk egy keveset a tenyerünkbe – általában elegendő kettő és öt nyomás közötti mennyiség –, majd alaposan dörzsöljük be a habot a hajba. A legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, hogy nem egyenletesen rakjuk fel a habot. Ennek az lehet az eredménye, hogy frizuránk tartás nélkülivé válik. Az egyik oldalon lóg, a másikon hetykén göndörödik, amit senkinek sem ajánlok. Egy minőségi hab helyes használatával ugyanakkor elkerülhetőek a bonyodalmak: a haj puha lesz és fényes, magunk és környezetünk legnagyobb örömére! |
Forrás: www.noklapja.hu
Mi mindenre van szüksége a hajnak? Most megtudhatod!
A hajszárítás árt a hajnak? A hajszárítás önmagában nem ártalmas, sőt bizonyos gyógynövényes hatóanyagok beépülését segíti is a meleg. Arra azonban figyelni kell, hogy 10 cm-nél közelebbről és lehetőleg az alacsony, vagy közepes fokozaton ne túl hirtelen szárítsuk meg a hajunkat.
Jó dolog naponta hajat mosni! A korábbi hiedelmekkel ellentétben egyáltalán nem igaz. A városi levegő zsírossá, esetleg zsíros és korpás felületűvé is teheti a hajat, így a városlakók gyakrabban kényszerülnek hajat mosni. A tisztább levegő előnyös a hajnak és a bőrnek egyaránt.
Hajkefe és fésü: A hajunkhoz a hajtípusnak megfelelően kell választani hajkefét és fésűt. Az esti alapos sörte-kefés átfésülés azonban kivétel nélkül minden hajtípusnak jótékony hatású. A műanyag kefék és a műanyag fésűk statikusan feltöltik a hajat, ami töredezetté és rossz állagúvá teszi a hajszálakat. Ezért érdemes egy szakboltban olyan fésűt, kefét és sörte kefét vásárolni, ami nem tölti fel statikusan a hajat. (Csontból készült fésű, fából készült kefe, stb. ..) Naponta több alkalommal szükséges fésülködni, hogy a fáradt hajszálak távozhassanak a fejbőrből. A túlzott hajhullást is megelőzhetjük a megfelelő fésűk használatával mát egészen kicsi gyerekkorban
ÁlTALÁNOS TUDNIVALÓK
A bôrhöz hasonlóan, a hajszál is különbözô rétegekbôl épül fel. A hajszál legkülsô rétege elhalt szarulemezkékbôl tevôdik össze, amelyek úgy helyezkednek el egymáson, mint a tetôcserepek. Ez a cserepes szaruréteg veszi körül a hajszál középsô rétegét, mely meghatározza a haj tömegét, színét, s azt, hogy göndör, hullámos avagy egyenes típusú-e. A hajszál legbelsô rétegének nincs igazi funkciója, viszont ennek átmérôje határozza meg a hajszál vastagságát.
SóHAJ...
A következô jellemzôk nem igazán nevezhetôk vészjelzéseknek, inkább azokat az általánosságokat jelzik, mellyel a vékony szálú hajjal rendelkezôknek rendszeresen meg kell küzdeniük.
* Vékony szálú, szôke haj: a fekete színű hajszál általában a legvastagabb, s ahogy világosodik a színe, úgy csökken vastagsága is.
* Nedvesség vagy pára hatására a frizura egybôl lelapul: a nedvességgel teli levegô a könnyű, vékony szálú tincseket lenyomja, a haj elveszti tartását.
* A hajszálak vége erôsen töredezett: a keskeny átmérôjű hajszál hajlamosabb a károsodásra.
Mit üzen a haj?
Annak ellenére, hogy a vékony szálú haj genetikai örökség, számos trükk és eszköz áll rendelkezésére, hogy széppé, csillogóvá és dússá tegye.
1. Állítson össze kiegyensúlyozott étrendet!
A hajszál többnyire proteinekbôl épül fel. Ha a vékony szálú haj nem jut elegendô mennyiséghez, még inkább élettelenebbnek túnik. A hajnak ezen kívül szüksége van még a friss gyümölcsök és zöldségek vitaminjaira, valamint létfontosságú zsírsavakra, amelyeket leginkább a tengeri halak biztosítanak.
2. Kezelje a nem látható hajproblémákat is!
Az öregedés folyamataként a hajszálak egyre gyengébbé, vékonyabbá válnak. A haj szokatlan vékonyodása vagy hullása bekövetkezhet fokozott stresszhatás miatt, de terhesség is elôidézheti. Ha a felsorolt okok nem állnak fenn, ám a hajproblémák nem szűnnek meg, keressen fel minél hamarabb egy bôrgyógyászt, mert valószínű, hogy a tünetek betegség, vagy hormonális elváltozások okozta problémák miatt jelentkeznek.
3. Használjon speciális készítményeket!
A kifejezetten vékony szálú hajra kifejlesztett hajkozmetikumok olyan proteineket tartalmaznak, amelyek a hajszálak külsô rétegéhez kötôdve dúsabb hatást, erôsebb tartást biztosítanak. Shape tipp: Pantene Pro-V Sheer Volume Sampon. (Forrás: www.shape.hu
|