Diák Murphy
- Feleletkerülési alaptörvény
Ha a tanár azt keresi, hogy ki feleljen: 1. Szedd össze magad és nézz értelmesen, és tegyél úgy, mintha készültél volna. Folyománya: Mint tudjuk, a tanár igen jóindulatú, ezért sohasem azt felelteti, akiről tudja, hogy készült. 2. Tartsd vissza a lélegzeted, és menj össze 15-20 centit. Folyománya: Ha a tanár megfontolt ember, előbb-utóbb megfulladsz. 3. Be se gyere órára. Folyománya: Egy darab frissen pácolt igazolatlan óra.
Ha már belestél a gödörbe, próbálj onnan kimászni törvény Ha mégis neked kell felelni: 1.Próbáld értelmesen megmagyarázni a tanárnak, hogy rosszul választott. Folyománya: Nem fog sikerülni. A folyomány folyománya: Amiért pofátlan voltál, elever egy jeggyel rosszabbat kapsz 2. Tartogass valami jó kifogást, miért nem tudtál készülni! Ha esetleg a tanár elhinné -- ami egyébként lehetetlen -- akkor: Folyománya: A következő órán te felelsz. Ennek folyománya: Itt már bárhogy is tudsz, a maximum, amit elérhetsz közepes osztályzat lehet. 3. Ha nincs más megoldás, el kell hitetned a tanárral, hogy készültél... a.) és megkapod a kettest. b.) ... az előző órára. c.) Ha ez sikerülne akkor elmondhatod magadról, hogy remek a szuggesziós kézséged, hát ez is valami.
A felelet előtti tanulásról avagy 1+4=5, 5-4=1. Ha egy adott napra négy tantárgyból készültél, az ötödikből fogsz felelni. Folyománya: A padtársad egyből (sem) készült, mégis négy egész jeggyel jobbat kaphat nálad.
A "Minden út Rómába vezet" törvény A felnőttkori szívinfarktus és gyomorfekély kialakulásának első előidéző okai abban keresendők, hogy az illető személy egykori tanárai mennyi időt töltöttek a felelők kiválasztásával.
Megfigyelés a tanári pártatlanságról 1. Ha az ember kimegy felelni, már előre tudja, hogy NAGYJÁBÓL hányast fog kapni. 2. A tanár is ekkor már PONTOSAN tudja hányast fog adni. Folyománya: Ha olyan a neved vagy a hajszined, amilyen az illető tanárnak nem tetszik, bele se kezdj a felelésbe.
Óvatossági tanács Feleletnél ne mondj olyan dolgot, amivel zavarba hozhatod a tanárt! Tehát: Ne mondj olyat, amit nem a tankönyvben olvastál! Bővítése: Olyat se mondj, amit a tankönyvben olvastál! Folyománya: Mondj amit akarsz, úgyis beléd kötnek.
Tétel a jó és a rossz feleletről 1, A jó felelet tömör, egybefüggő, érthető és a lényeget foglalja össze, vagyis pontosan olyan mint egy intő. 2. A rossz felelet szaggatott, érthetetlen, és semmi köze sincs a lényeghez, vagyis pont olyan, mint a tagnapi feleleted.
A villámfelelet törvénye 1. Azt hogy mit NEM tudsz pillanatok alatt kideríti a tanár. 2. Az pedig, hogy mit tudsz, nem érdekli.
(A tételeket Gálik Péter: Diák Murphy című könyvéből vettük) |